Trg djece Dobrinje bb 71 000 Sarajevo |   033/466-980

Učenici Gimnazije Dobrinja u posjeti Sanskom Mostu i Hamzibegovoj džamiji

U nedjelju 12.04.2015. godine, pet učenica Gimnazije Dobrinja u pratnji prof. Semira Salihovića, su posjetili Sanski Most, Jajce i Travnik. Ekskurzija je organizirana u sklopu "KURSA ISLAMA" kojeg nedjeljom organizira, mr. Abdulgafar ef. Velić u Istiqlal džamiji. Pored naših učenika, putu su prisustvovali i učenici drugih sarajevskih škola koji posjećuju pomenuti kurs.
U Sanskom Mostu nas je dočekao Husejin ef. Kovačević, koji se maksimalno potrudio sa tamošnjim polaznicima istog kursa da osigura kvalitetan jednodnevni boravak uz hranu i piće za goste iz Sarajeva. Učenici su posjetili Hamzibegovu džamiju gdje su klanjali i podne namaz.
Također, posjetili su i vodopad u Jajcu a pri povratku su svratili i u Travnik na čuvene ćevape. Ovom prilikom se srdačno zahvaljujemo Abdulgafaru ef. Veliću koji se potrudio u svakom smislu i učenike naše škole uključio u ovaj po sebi jedinstveni projekat "kursa islama" koji će ako Bog da dati velike rezultate u predstojećem periodu.
 
Semir Salihović

back to top